Радио Милева
Неуморна до крај

Петар Грашо бесен на својата сопруга: Бремената Хана со стомак до заби се изложила на голем ризик (видео)

Петар Грашо бесен на својата сопруга: Бремената Хана со стомак до заби се изложила на голем ризик (видео)

Бремената Хана Хуљиќ, која чека ќерка со пејачот Петар Грашо, треба се породи следниот месец, но тоа не ја спречува да работи. Имено, убавата трудница со месеци се подготвувала за концертот на „Зг Класик“ на кој пеела со својот татко Тончи.

Тончи ја изведе својата поп-миса „Миса на Медитеранот“, чиј трет дел „Dies Irae“ е напишан, оркестриран и изведен од бремената Хана Хуљиќ.

Бидејќи подготовките за концертот биле напорни и преживеала еден вид стрес, нејзиниот сопруг Петар, како и другите членови на семејството биле загрижени за неа, а за да ги смири, Хана ветила дека ова и официјално е последен настап пред пораѓање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hana Who (@hana.huljic)

– Оваа кутра суштество мораше да ги слуша овие различни звуци на моето пеење последниве денови, таа многу протестираше, но јас реков вечерва уште треба да издржам и потоа ветувам дека ќе престанам да пеам – вели Хана за хрватските медиуми и додала:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hana Who (@hana.huljic)

– Треба да ја испеам мојата композиција затоа што ја напишав само за себе и реков дека ќе издржам две песни – вели таа и додава дека сега е целосно подготвена да го дочека раѓањето на ќерката во мир со сопругот .
– Се е во ред. Ова всушност беше најголемиот стрес и сега кога заврши, може да биде се’ и во секое време,завршува трудницата.

фото:Инстаграм принтскрин/хана хулиќ

Останати вести од Радио Милева