Љубов и Секс

Пет хороскопски знаци кои најмногу сакаат да експериментираат во кревет

Пет хороскопски знаци кои најмногу сакаат да експериментираат во кревет

Одредени хороскопски знаци сакаат да експериментираат во креветот, малку да го „зачинат“ сексот со партнерката и да пробаат нови работи кога станува збор за љубовниот живот.

За кои знаци станува збор?

Овен

Како огнен знак воопшто не е чудно што Овните се познати по нивната жестокост во спалната соба. За Овенот, сексот не е гест за љубов, туку потрага по уживање. Сака акција и авантури, не се плаши да проба нови работи и сака да ги исполни сексуалните фантазии на партнерката, но и своите, без разлика колку и да се чудни.

Близнаци

Секогаш се во потрага по нови, забавни предизвици. Ако се најдете во кревет со Близнаци не очекувајте едноставно искуство. Тие сакаат да прават различни пози и веројатно нема да се задоволат со нешто едноставно. Со нив може да очекувате сешто.

Скорпија

Скорпијата како воден знак е многу страсна, а со неа сексуалното задоволство е гарантирано. Понекогаш ја прескокнуваат предиграта само за да дојдат до главната атракција. Обожуваат да експериментираат во сексот и тоа не само да менуваат пози, туку многу повеќе.

Стрелец

Стрелците се истражувачи, па за нив сексуалното експериментирање е вообичаено. Тие живеат за да пробаат нешто ново, дури и ако се соочени со застрашувачки секс играчки и предизвикувачки пози.

Сакаат да се нурнат во непознатото, флексибилни се и слободно со нив може да г споделите вашите сексуални фантазии, ќе најдат начин како да ви ги исполнат.

Водолија

Водолиите се многу креативни, па на класичната мисионерска поза гледаат како на пропуштена прилика за истражување на нешто ново. Исто како и во животот, сакаат сешто да пробаат.

Ако барате партнер кој слободното време го минува во измислување сексуални позиции и нови улоги кои треба да се пробаат во сексот, тогаш Водолијата е идеална за вас, пишува Elite Daily.

извор: кајгана