Радио Милева
Изваден од колосек

Пејачот збеснал: Прекинато интервју со Дарко Лазиќ, а причината ситница

Пејачот збеснал: Прекинато интервју со Дарко Лазиќ, а причината ситница
фото:дарко лазиќ/инстаграм фанпејџ

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна го загуби татко си, за кого е во жал. Како почит кон својот татко, Дарко одлучи да направи песна која, според него, ќе се вика „Татко“, а сега даде повеќе детали, додека на среде интервју се случи ситуација што го исфрли од колосек .

– Песната е напишана од мојот продуцент, пријател и брат. Тој го познаваше татко ми, а песната ќе им биде испратена на секој што има живи родители, за да го цени секој момент поминат со нив – рече Лазиќ за „Курир.рс“, а потоа интервјуто го прекина возачот на Дарко. За време на интервјуто тропнал на вратата, што видливо го изнервирало пејачот, која веднаш реагирал.

– Дали сакате да ве „тропнам“ со глава? – се заканил Дарко, проследено со пцости.

Дарко тогаш остро одговори дека го завршува интервјуто, како што објави горенаведениот медиуми.
Очигледно лазиќ е пресензитивен кога е во прашање неговиот неодамна починат татко, па и најмали нешта може да го вознемират.

Останати вести од Радио Милева