Радио Милева

Пејачот кој сите го знаете ја вивна Емина Јаховиќ кон ѕвездите: Ги направи најдобрите песни за неа, а еве кој е во прашање (фото)

Пејачот кој сите го знаете ја вивна Емина Јаховиќ кон ѕвездите: Ги направи најдобрите песни за неа, а еве кој е во прашање (фото)
фото:емина јаховиќ/инстаграм

Емина Јаховиќ сега е популарна пејачка, а хитовите што и донесоа слава, се дела на еден познат пејач.

Тоа е Хари Варешановиќ подобро познат како Хари Мата Хари. Уште во 2005 година, Хари го оствари својот најголем хит за Емина во нејзината кариера, „Дал, она зна“, и слободно може да се каже дека ја однесе на врвот на забавната музичка сцена.

Пред тоа, од него Емина доби балада со која настапуваше на тогашниот фестивал „Сунчане скале2004“.

фото:хари мата хари/инстаграм

“Јас доста им помогнав на младите колешки. Емина Јаховиќ на почетокот на нејзината кариера. Јас направив ” Дал она зна ” и ” Узалуд се будим“ ‘за неа. Најдобрите од нејзините песни. Сè е отскочна даска кога почнувате. Нејзината песна „Дал, она зна“ се исплатеше и духовно и материјално “, рече Хари за српските медиуми.

Останати вести од Радио Милева