Радио Милева
искрено

Пејачката трпеше насилство на естрадата, а сега откри повеќе детали: Зорана се отвори за најтешкиот период од нејзиниот живот (фото)

Пејачката трпеше насилство на естрадата, а сега откри повеќе детали: Зорана се отвори за најтешкиот период од нејзиниот живот (фото)

Пејачката Зорана Миќановиќ луѓето ја запознаа преку натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, каде го сврте вниманието на себе. Иако тогаш беше уште малолетна, Зорана се издвои од толпата, а потоа имаше и хит.

Меѓутоа, како што самата изјави во една прилика, поради талентот и амбицијата, пејачката била на мета на врсниците во училиштето.

– Имав проблеми со децата. Не сакаа да се дружат со мене затоа што пеам народна музика и затоа што пеам воопшто. Ми рекоа дека ќе бидам пејачка во кафеана. Никогаш немав поддршка од моите пријатели, но по некое време, особено по песната „Сиктер“, сите ми приоѓаат и бараат да се сликаат со мене и да се дружиме. Сега сфатија дека згрешиле – почнала пејачката, а потоа проговорила за саботажите кои ги доживеала.

– Никој не ме навреди, туку ме саботираа. Ми се случи да отидам на тезга и да ми го исклучат микрофонот, никого нема да именувам. Сега тоа не се случува. Не работам тезги на тоа ниво, но зад мене го имам „Гранд“ кој ми договара настапи. Заштитена сум – признала Зорана, а потоа проговорила за прекарот „новата кралица на бакшишот“ како што многумина ја нарекуваат и колку бакшиш навистина земала.

– Мило ми е што така ме нарекуваат, бидејќи тоа значи дека народот ме сака. А за тоа колку најмногу сум земала би го задржала за себе – заклучила пејачката за Еспресо.рс.

Фото: Принтскрин/ИнстгарамЗорана Миќановиќ

Останати вести од Радио Милева