Радио Милева
На 50%

Пејачката со весела ама исплатлива „Black Friday“ математика: Кај Марија Луиса Тодоровска се’ на половина цена за полна постела среќа (ФОТО)

Пејачката со весела ама исплатлива „Black Friday“ математика: Кај Марија Луиса Тодоровска се’ на половина цена за полна постела среќа (ФОТО)

Милиони луѓе ширум светот со нетрпение го чекаат „Black Friday“ и попустите во продавниците. Треската на масовно купување означено како феномен „Црн петок “ до пред неколку години бил апсолутно непознат и нерпизнаен во нашата култура, за да сега масовно да се оддомаќини и кај нашите трговци и љубители на шопингот кој најмногу и најчесто го практикуваат жените.

Арно ама, по се’ изгледа дека „Black Friday“ не е се само попустите и  намаленијата во продавниците, туку снижување на цените на производите, услугите, а во одредени случаи и на задоволствата, има и во некои други сегменти.

Итрата и остроумна македонска фолкерка Марија Луиса Тодоровска, која последнава година прерасна во домашна „кралица на бакшишот„ се сетила како со „Црн петок“ да си го обели образот, односно мултиплицира заработката.

Така пејачката по принципот: „Поголем обрт за пониска цена“ решила и самата да направи „весела“ и исплатлива „Black Friday“ математика.

Имено фолкерката за „викендот на попустите“ и самата ја снижила цената на 50%… Но не онаа за настапите, туку онаа на висината на бакшишите.

„Black Friday“ и кај нас… песна од 50 евра за 25 евра или две за 50 евра + едена гратис… Мојата понуда“ – споделила атрактивната фокерка на своите Инстаграм приказни. па кој сака нека повели, за стара цена, добива три за една… За „само“ 50 евра!

И гледајќи вака , можеби понудата на пшејачкат и има логика, зашто на крајот резултатот е најдобар показател дека идејата успеала. Кај Марија Луиса Тодоровска се’ е на половина цена за полна постела среќа.  Кој не верува нека погледа со кого или поточно со каков „богаташ“ Марија тутка постела!

Фото: Инстаграм принтскрин/luisa.todorovska

Останати вести од Радио Милева