Радио Милева
масовно или интимно?

Пејачката се скара со синот околу неговата свадба: Гоца Божиновска би сакала гала прослава, Мирко и Бојана – интимна забава! (ФОТО)

Пејачката се скара со синот околу неговата свадба: Гоца Божиновска би сакала гала прослава, Мирко и Бојана – интимна забава! (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска – Мирко Шијан и идната снаа Бојана Родиќ наскоро го очекуваат своето прво дете, а нивната венчавка е во подготовка.

Според српските медиуми, Шијан наводно не може да се согласи со неговата мајка, за списокот на гости.


„Бојана е во шестиот месец и засега одлично се справува со бременоста, па решија да направат свадба. Уредувањето на куќата во Сурчин е при крај, а просторијата за бебето и целиот кат што тие го зедоа за себе е подготвена. Единствено што Мирко и Бојана не се согласуваат со Гоца, е кого се’ ќе поканат на свадбената веселба, бидејќи тие би сакале малку поинтимна забава, а Гоца бидејќи го жени синот – единец,  сака гала  прослава со многу гости, па никако да се договорат и усогласат и тете ти причина за кавга“ – вели изворот.

Фото: Инстаграм принтскрин/mirko_bojana_sijan

Останати вести од Радио Милева