Радио Милева
верува во астрологија

Пејачката сакала да го откаже настапот поради хороскопот, пишувало дека не смее да лета во авион (фото)

Пејачката сакала да го откаже настапот поради хороскопот, пишувало дека не смее да лета во авион (фото)

Пејачката Александра Младеновиќ, иако отсекогаш знаела дека ќе биде пејачка, астрологијата е нејзино поле на интерес и нешто што на крајот ќе и биде план б во животот.

– Постојано го читам хороскопот, сакам да го читам. Ако не ми се допаѓа тој што ќе го прочитам, одам на друг портал и тој се важи. Пред се верувам во Господ, но ова е мое хоби – откри неодамна пејачката.

Со оглед на тоа што таа рубрика никогаш не ја прескокнува, признава и дека поприлично се разбира кога се во прашање знаците, а пријателите често од неа бараат да им протолкува одредени карактеристики.

– Се надевам дека после ова нема да ми пишуваат за консултации – се пошегува таа неодамна во емисијата „Гранд магазин“.

Таа се присети и на една ситуација кога за малку ќе го откажала настапот поради нејзиниот хороскоп.

– Една година имав прекуокеански лет, а во весникот пишуваше дека таа година не смеам да летам. Веднаш му се јавив на менаџерот да му го кажам тоа, тој полуде и ми кажа дека сум луда и дека веќе имаме договорено. На крајот заминав и еве се враќам цела. Инаку, се плашам од летање, тоа го знаат дури и птиците на гранката – рекла Александра.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Александра Младеновиќ/Дамир Дервишаѓиќ

Останати вести од Радио Милева