Радио Милева
„валкан танц“...

Пејачката нема силикони, ама затоа има „мешалка“ во колкови: Вака тверкува и „меша“ Милица Тодоровиќ (ВИДЕО)

Пејачката нема силикони, ама затоа има „мешалка“ во колкови: Вака тверкува и „меша“ Милица Тодоровиќ (ВИДЕО)

Милица Тодоровиќ е една од ретките на естрадата која не вградила силикони во градите. „Ми велат: Ајде Милице, ние ќе ти платиме за едниот силикон, а ти снајди се за другиот. Еден клавијатурист кој со години работи со мене еднаш ми рече:  Милице, стави нешто ситно во тие гради за во деколтето да заличиш на нешто. Се смеам на тоа“ – изјави пејачката за српски Информер.

Покрај прекрасниот глас, Милица Тодоровиќ има невиден талент за танцување со кој го компензиранедостатокот на бујни облини во градниот кош.

Пред неколку години фолкерката отпатува за Куба, каде ја чекаше уште едно натпреварување. Имено, Тодоровиќ го освои првото место на натпреварот за најдобар тверкинг кој се одржа покрај хотелскиот базен. Водителот на овој натпревар ја пофали пејачката од Србија дека е меѓу најдобрите и и’ ја додели првата награда за тверкање, а пејачката го искористи тоа и на своите следбеници на социјалните мрежи им се пофали како тоа умее да го прави. Ова не е прв пат пејачката да се пофали со своите танчарски вештини, а нејзините следбеници никогаш не остануваат рамнодушни по ваквите видеа и слики.

Можеби нема вградено силикони, ама затоа пејачката има „мешалка“ во колкови и талент за изведба на „валкани танци“… Вака тверкува и „меша“ Милица Тодоровиќ.

Останати вести од Радио Милева