Радио Милева
корекција

Пејачката Ана Кокиќ направи голема промена на себе –  ги воодушеви сите, а коментарите не престануваат (видео) 

Пејачката Ана Кокиќ направи голема промена на себе –  ги воодушеви сите, а коментарите не престануваат (видео) 

Ана Кокиќ реши да ја промени фризурата, а резултатот ги воодушеви речиси сите нејзини следбеници.

Ана Кокиќ на сцената е од деведесетите, кога беше дел од групата „Енергија“ која постигна голем успех, а песната „Сузе“ и денес е голем хит. Многумина коментираат дека оттогаш многу го корегирала својот изглед, и направила естетски корекции, а Ана се пофалила со уште една промена. Пејачката веќе некое време ја носи косата пократка, а сега реши да ја надгради и да се врати на стариот заштитен знак. Познатата русокоса повторно личи на „старата Ана“, како што напишаа корисниците на мрежите.

Ана не крие дека е воодушевена од промената, а целиот процес на продолжување на косата го сподели на својот Инстаграм.

“Најубавата коса! Им благодарам на моите девојки кои со своите раце ја направија својата магија за да ми расте косата толку брзо”, напишала таа додека  крајот на коментарите не се гледаше. „Убаво ти прилега“, „Стара Ана убавица“, , „Изгледаш божествено“, се само некои од нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Kokic (@anakokicmusic)

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева