Радио Милева
Кој би рекол?

Пејачката Александра Радовиќ е во блиска роднинска врска со овој славен фудбалер (фото)

Пејачката Александра Радовиќ е во блиска роднинска врска со овој славен фудбалер (фото)

Светското првенство е во тек, а српската репрезентација синоќа загуби од Бразил со резултат 2:0.

Многу познати личности со нетрпение ја следеа оваа игра, а една од нив е и славната пејачка Александра Радовиќ.

Но, таа има и посебна приватна причина за следење на репрезентацијата, а тоа е нејзиниот зет Марко Грујиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @grujicmarko

„Ќе го следиме Светското првенство затоа што нашиот зет Марко Грујиќ игра во репрезентацијата и ќе го следиме поради него. Секогаш се надеваме на гол, секој пат и секогаш гледаме напред. Тие не живеат овде туку во Португалија, кога ќе се видиме се гледаме поради бебето, да си поиграме малку“ – открила Александра.

фото:Инсатграм

Останати вести од Радио Милева