Промотер

Пеце-Супехикс и Валентино ДеВаско ќе ви објаснат што е – „Развиена Европа“ (АУДИО)

Пеце-Супехикс и Валентино ДеВаско ќе ви објаснат што е  – „Развиена Европа“ (АУДИО)

Фронтменот на популарната „банда инструментале“ – Суперхикс, басистот и вокал Петар Младеновски и неговиот перуански колега Валентино ДеВаско имаат нов хит. Станува збор за темата насловена Развиена Европа“, која тие ја опишуваат како „химна на годината“.

„Ајде да разговараме за Развиена Европа! Петар Младеновски (од Суперхикс) и јас сме горди што ја претставивме оваа химна на годината. Реалноста на македонската ситуација и животот во Перу не се толку различни, зошто е тоа?“, прашува Перуанецот?

„Суперхикс“ пак, кои минатата година ја заокружија со концерт во малата сала на ВИП арената „Борис Трајковски“, од денеска ја започнуваат својата мини-турнеја со настап во Љубљана, Словенија, а в сабота ќе настапат во чешката престолина Прага.

Групата е актуелна и со неодамна објавеното видео за соработката со Канџија и Токсара за темата  „Шабан шаолин“ која е искористена е и во новиот филм на Владимир Блажевски, „Година на мајмунот“, со актерот Игор Ангелов во главната улога.

Како звучи најновото од Валентино и Пеце – Суперхикс слушнете во продолжение:

Останати вести од Промотер