Радио Милева
на среќата и нема крај

Павле Камилоски за прв пат го покажа новородениот син (фото)

Павле Камилоски за прв пат го покажа новородениот син (фото)

На 19 ти јуни се роди синот на Македонскиот музичар и уметник Павле Камилоски и неговата избраничка, планинарката Ирина Дишовска,  а среќната вест медиумите веднаш ја пренесоа.

Но парот не чекаше долго и тие веднаш се огласи на социјалната мрежа „Инстаграм“  каде целосно се опуштија и одлучија да му посветат фотографија и на новиот член на семејството.

Неодамна храбрата мајка позираше од Гак преку прозорецот со љубениот.

А сега конечно го покажаа и помалиот син – делумно откако таткото се фотографирал со малиот Јосиф.

Имено, Камилоски  ја репостираше фотографијата од неговата сестра Сандра Камиловска од семејниот дом на која се гледа како ужива во дневната соба додека друштво му прави бебето кое го држи во неговите раце.

Павле и Ирина според медиумите важат за еден од најшармантните македонски познати парови. Планинарката и познатиот тенор се венчаа во февруари годинава, а невестата тогаш веќе бешево блажена состојба.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Павле Камилоски

 

Останати вести од Радио Милева