Радио Милева
тажна вест

„Патувај со ангелите“: Мина Костиќ ја изгуби мајка си

„Патувај со ангелите“: Мина Костиќ ја изгуби мајка си

Мина Костиќ синоќа ја соопшти тажната вест, почина нејзината мајка.

Пејачката ја загуби биолошката мајка Зоја Јашари. Тажната вест ја сподели на социјалните мрежи.

-Моја сакана мајко, патувај со ангелите, ти благодариме за се, те сакаме – напиша Мина со тажно и емотиконско срце, а сето тоа придружено со емотивната песна на Адил Максутовиќ „Моје си небо“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Kostić (@minakostic_official)

Меѓутоа, приказната на Мина е многу поинаква бидејќи таа е посвоена како петгодишно девојче поради сиромаштијата на нејзиното биолошко семејство.

фото:Инстаграм/Пинк принтскрин

Останати вести од Радио Милева