Радио Милева
принова

Најпознатата старлета Парис Хилтон стана мајка на 42 години (фото) 

Најпознатата старлета Парис Хилтон стана мајка на 42 години (фото) 

Познатата инфлуенсерката и поранешна манекенка  Парис Хилтон и нејзиниот сопруг Картер Реум го добија своето прво дете.

Хилтон на „Инстаграм“ објави фотографија од бебето како ја држи за палецот.

„Невозможно е да се опише колку си веќе сакан“, напиша Хилтон покрај емотикон со сино срце.

Американските таблоиди објавија дека момченцето го родила сурогат мајка.

Поранешната реалити телевизиска ѕвезда 41-годишната Парис Хилтон, во интервју минатиот месец откри дека во текот на пандемијата на Covid-19 започнале со постапката за вештачки потпомогнато зачнување со нејзиниот сопруг инвеститор. Тие се во брак од 2021 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

„Бидејќи светот се затвори во раните фази на пандемијата Covid-19, беше совршено време да се подготват сите јајцеклетки’, изјавила Хилтон за „People“.

Хилтон додаде дека нејзиното семејство „пука од љубов кон нашето момче“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Парис Хилтон

Останати вести од Радио Милева