Радио Милева
зад камери

Папараците ја уловија турската актерка Шевал Сам на плажа – вака изгледа во бикини во петтата деценија од животот (фото)

Папараците ја уловија турската актерка Шевал Сам на плажа – вака изгледа во бикини во петтата деценија од животот (фото)

Наскоро треба да започне снимањето на петтата сезона на популарната турска серија „Забрането јаболко“.

Како што се зборува и како што пишуваат турските медиуми, некои од актерите ќе ја напуштат серијата, па наводно ќе дојде и ново семејство.

Она што е сигурно е дека главната актерка Шевал Сам или Ендер од „Забрането јаболко“ останува во серијата.

Иако периодот се на пауза од снимања, турската актерка и пејачка не одмара. Таа секој викенд има концерти.

И покрај сите обврски, Сам наоѓа време малку и да се одмори, да ужива во морето во Турција или пак да се сонча на плажа.

Така, неодамна папараците ја уловија додека Шевал се одмараше во Бодрум.

Имено, таа е облечена во црно едноделно бикини. Актерката прво се сончаше на лежалка, а потоа се разлади во морето.

И покрај вишокот на килограми и цилулт, Шевам изгледа одлично за нејзините години, односно во петтата деценија од животот.

фото: принтскрин/инстаграм/magazinkurvesi/AYAKLI GAZETE

Останати вести од Радио Милева