Радио Милева
крај

Памела Андерсон се разведе по една година брак

Памела Андерсон се разведе по една година брак

Актерката Памела Андерсон се разведе од својот сопруг, телохранителот Ден Хејхерст.

Имено, парот се венчаше на Бадник 2020 година, а бракот им траеше една година.

Американските медиуми пишуваат дека избледела љубовната искра и дека не се согласувале откако избразале за брак.

За потсетување, романсата на Андерсон и Хејхерст беше потврдена во септември 2020 година и живееја во нејзиниот дом во Ванкувер каде што и се венчаа.

Ниту едно семејство, ни пријателите не присуствуваа на нивната свадбена церемонија.

Актерката не се огласи по повод овие пишувања.

фото: профимедиа

Останати вести од Радио Милева