Промотер

Пајак го фати љубовна – „Олуја“ (ВИДЕО)

Пајак го фати љубовна – „Олуја“ (ВИДЕО)

Се’ попопуларниот трап изведувач кај младите Пајак, по дуетот со Таско во темата „Психо“ и  во соработка со српскиот трап изведувач -“MIC-MC”- насловена како “Error”,  деновиве ја промовираше на Јутјуб својата нова песна „Олуја“. Текстот и музиката се на  самиот Христијан Настески – Пајак а аранжманот, миксот и мастерот се на Иван Јованов – Ивајо.

Песната е проследена и со видеозпис кој го израбориле: Режија- Били Д. и Горда Божиновски, видео – Solution+, камера – Били Д. и  Никола Наумовски,продуцент – Гордан Божиновски, ДОП – Били Д, уредник – Никола Наумовски.

Во продолжение слушнете ја новата песна и погледнете го видеото во издание на Урбан рекордс за „Олуја“ на Пајак.

Останати вести од Промотер