Љубов и Секс

Овозможува подлабока пенетрација и стимулација: Поза во сексот за која треба малку повќе да се потрудите

Овозможува подлабока пенетрација и стимулација: Поза во сексот за која треба малку повќе да се потрудите

Доколку барате нова инспирација за својот љубовен живот и сакате да пробате некоја нова секс поза тогаш оваа гарантира моќен оргазам.

Станува збор за позата со име „куќен број“, а еве како се изведува.

Почетната положба за „куќен број“ е мисионерската поза – жената лежи на грбот додека партнерот е над неа, меѓу нејзините нозе, потпирајќи се со рацете на левата и десната страна од нејзиниот горен дел од телото.

Кога таа ќе ги стави нозете околу неговиот струк, стапалата треба да ги постави на неговиот задник и карлицата да ѝ биде подигната. За подобра потпора жената треба да постави перница под својот задник.

Оваа секс поза можеби бара малку повеќе сила и звучи понапорно на прв поглед, но сепак треба да се обидете да ја примените.

Зошто?
Во оваа положба мажите подлабоко пенетрираат, па поради тоа поинтензивно се стимулира Г-точката.

Со самото тоа жената полесно може да доживее оргазам.

извор:супермен/точка.ком.мк