Живот и Стил

Овој рецепт го бара секоја жена: Направете си сок кој ги топи калориите

Овој рецепт го бара секоја жена: Направете си сок кој ги топи калориите

Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

Состојки:

  • две лажици сечкан магдонос,
  • поголем филџан вода,
  • малку цимет,
  • јаболков оцет,
  • лажичка мед,
  • лажичка ѓумбир, и
  • сок од цеден лимон

Подготовка:

Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се излади. Потоа процедете го, па додајте ги и другите состојки.

Напитокот се консумира еден час пред легнување секоја вечер, две недели. Доколку сакате да продолжите, направете пауза од најмалку три дена, па повторете го сето тоа.

извор: курир.мк