Радио Милева

Овој член на жирито од популарното шоу е поранешно момче на Северина?

Овој член на жирито од популарното шоу е поранешно момче на Северина?

Позната хрватска ѕвезда Северина Којиќ ужива во љубовната идила со нејзинот сопруг Игор Којиќ.

А со години хрватските медиуми пишуваат дека прва љубов на Северина бил  нејзиниот продуцент Зринко Тутиќ, кој периодов е член на жирито во „Супер луѓе“ на Прва ТВ.

„По заминувањето од една музичка куќа, Северина срамежливо пристигна во друга музичка куќа и рече: Зошто да не соработуваме? Тогаш и кажав реченица која се однеусваше на нејзината работа на естрадата  дека трбеа да го промени детскиот изглед, неодамна изјави Зринко.

Тогшниот продуцент истакна дека познатата пејачка треба да изгледа позрело.

„Девојчето Северина треба да се претвори во жена, а таа го разбра тоа. Таа е талентирана девојка која со својот глас, енергија ги освојува луѓето, неодамна изјави продуцентот.

Иако никогаш не признаа, за нивната љубов многу се зборуваше дури се појавија и глаисни дека нивната врска траела 5 години.

фото: принтскрин/јутуб

Останати вести од Радио Милева