Радио Милева
љубовна епизода

Овој бизнисмен беше љубовта на Ана Бекута пред да биде во врска со Мрка (фото)

Овој бизнисмен беше љубовта на Ана Бекута пред да биде во врска со Мрка (фото)
фото:ана бекута/инстаграм принтскрин/ : @balzse

Ана Бекута со децении вешто ги избегнуваше таблоидите, но и полошите ситуации кои би можеле да ја направат на насловните страници. Таа отсекогаш водела мирен и затскриен живот, а до самиот врв на народната музика го достигнала благодарение на прекрасниот глас и безбројните хитови.

Сепак, јавноста сè уште не престанува да се интересира за популарната пејачка, особено за нејзиниот љубовен живот, кој од 2010 година до минатата година го споделуваше со политичарот Милутин Мркоњиќ.

фото: Принтскрин/инстаграм/ана бекута

И додека со Мрко секогаш со задоволство зборуваше за љубовта, Ана избегнуваше да ги споменува поранешните партнери. Еден од нив беше особено интересен за јавноста, а тоа беше последниот партнер што го видела пред да започне врска со познат политичар.

Пред да се впушти во романса со Милутин Мркоњиќ, Ана Бекута за малку ќе донесеше туѓ прстен. Поранешното момче на Ана Бекута, за кое се зборуваше дека ја води пејачката до олтарот, бил бизнисменот Далибор Минџин.

Сепак, иако се трудеа да ја одржат врската, таа беше прилично турбулентна, а Ана не беше расположена да внесе драма во нејзиниот живот. Во моментот кога Далибор решил да планира заеднички живот со пејачката, Бекута решила да му стави крај.

Кога после една година љубов дојде крајот, пејачката зборуваше за се вака:

– Мојата страсна „романса“, која една година ги полнеше страниците во весниците, заврши по моја волја и тоа треба да биде доволна за сите што ја следеа од различни причини. Бидејќи немам навика да „коментирам коментари“, нема да го правам тоа ниту овој пат. Беше прекрасно додека траеше и не се откажувам од оваа возбудлива и едукативна епизода во мојот живот – рекла Ана избегнувајќи да ја потврди веста за новото момче.

– На Далибор и на оние кои инсистираа на тоа благовремено им кажав дека оваа врска не може да прерасне во заеднички живот. Што се однесува до спомените, тие ќе останат убави, а некои од нив се дефинитивно фотографии од мојот албум, кои ви ги испраќам бидејќи се уште не избледени… На Далибор, патем, му посакувам се најдобро и ако секому му е важно- заклучи тогаш Бекута.

фото:Инстаграм принтскрин/Репринт Скандал

Останати вести од Радио Милева