Радио Милева
Баш им е гајле што мислат другите

Овие познати Србинки од естрадата ги рушат табуата и сакаат помлади мажи (фото)

Овие познати Србинки од естрадата ги рушат табуата и сакаат помлади мажи (фото)
фото: мондо/стефан стојановиќ/инстаграм принтскрин

Веста дека Цеца Ражнатовиќ има девет години помладо момче одекна како бомба во регионот. Како што се наведува, Цеца и Богдан Срејовиќ се запознале на еден роденден, а пејачката не сакала да зборува за нејзиниот приватен живот.

“Не сакам да го коментирам мојот приватен живот. Збогум”, рече кратко Цеца претходно.
Меѓутоа, на српската јавна сцена има неколку љубовни парови каде партнерките се постари од една деценија и повеќе од нивните посилни половини, тие уживаат во својата среќа и не се грижат што се зборува за нив.

фото:инстаграм/дара бубамара

Една од нив е Дара Бубамара, која ја откри врската со Тони, кој е 24 години помлад. Двајцата прво криеја дека се заедно, а потоа пејачката започна да ги објавува нивните заеднички фотографии на социјалните мрежи. Патуваат насекаде заедно, младиот бизнисмен ја однел Дара Бубамара на Малдивите, а додека зуеле медиумите, тој платил повеќе од 6.000 евра за тој одмор за само неколку дена. Потоа следуваше патување во Занзибар, а потоа и во Истанбул. И додека многумина се расправаат за нејзината романса, очигледно е дека таа не и посветува премногу внимание, туку се обидува да ужива секој ден со својот сакана.

Модната дизајнерка Верица Ракоќевиќ, се омажи за 35 години помладиот музичар Вељко Кузманчевиќ.

фото:мондо/стефан стојановиќ/

“Разбирам дека нашата врска е невообичаена за многумина, но според мое мислење, браковите каде сопружниците се на иста возраст наводно се многу понормални, тој ја изневерува на секој чекор и таа останува со него за да добие уште една скапа торба.

Пејачката Маја Маријана ужива во љубовна врска со 15 години помлад маж по распадот на два брака.
“Што се однесува до луѓето што мислат, тоа воопшто не ме интересира. Ме интересира само моето мислење за тоа прашање, туѓите мислења не ми ги плаќаат сметките. Кој е тој што може да каже што е правилно, а што не? “Што се однесува до оние што мислат, нека се грижат за себе и нека ги чуваат своите животи. Годините им пречат на оние што остареле во главата”, рече еднаш Маја.

фото:гоца тржан/инстаграм

Поп-пејачката Гоца Тржан често е повикувана на социјалните мрежи затоа што има сопруг Радомир Новаковиќ, кој е 14 години помлад. Тој честопати се среќава со коментари „Мајка и син“ и слично, а Гоца на нив одговара во свој стил. „Кога некој ми напиша под заедничката фотографија на мојот сопруг и мене:„ Мама и син “- значи фактот дека се шегуваш на 14 години, глупаво и можеше да се родиш на 15 години, тогаш отидов на училиште, отидов на хор и фолклор ! И си мислам: Јади, јади, с*ања “, рече Гоца на„ хејтер “од социјалните мрежи.

На крајот на 2016 година, фолк-пејачката Гога Секулиќ тајно се омажи за 15 години помладиот Урош Домановиќ. Гога во едно интервју призна дека помладите мажи се попријатни од постарите.

фото:инстаграм/гога секулиќ

Анабела Атијас по втор пат се омажи за 11 години помладиот Андреј Атијас, а потоа се разведе. Анабела истакна дека тој е зрел човек и вистински семеен човек кој ги прифатил нејзините ќерки од првиот брак. Сепак, иако се разведоа, двајцата се повторно заедно.

Останати вести од Радио Милева