Радио Милева

Oвие познати личности во 2020 ќе влезат во шестата деценија од животот

Oвие познати личности во 2020 ќе влезат во шестата деценија од животот
фото: Профимедиа/гуливер/неилсон барнард/гети имагес

За овие познати личности не би рекле дека се на прагот од шестата деценија бидејќи изгледаат младолико, а многумина за нив велат дека не стареат со години.

Актерот Мет Дејмон (49), пејачката Мараја Кери (49), манекенката Наоми Кембел (49), актерот Џастин Чејмберс (49) и актерката Ума Турман (49) во 2020 година ќе наполнат 50 години.

Мет Дејмон

Актерот Мет Дејмон важи за еден од најпосукавните фраери во Холивуд, на 8 октомви следна година ќе наполни 50 години.

фото: тањуг/ап/јордан страус/ инвисион

Мараја Кери

Мараја освен со прекрасните воклани спосбности може да се пофали и со одлина фигура на своите 50 години. Таа на 27 март ќе наполни 2020 години.

фото: инстаграм

Наоми Кембел

Една од најпознатите светски манекенки на 22 мај ќе наполни 50 години, а таа плени со својата појава каде и да се појави.

фото: Профимедиа

Ума Турман

Познатата актерка е една од ретките природни убавици во Холивуд,а на 29 април 2020 година ќе влезе во шестата деценија од животот. За Ума велат дека не се менувала последните  години, па дека и на 50 изгледа како пред 20 години.

фото: ап/тајнуг

Џастин Чејмберс

Ѕвездата на серијата „Вовед во анатомија“ на 11 јуни полни 50 години.

фото: Профимедиа

Останати вести од Радио Милева