Радио Милева

Oвие пејачи од српската естрада прифатиле финансиска помош од државата поради короната

Oвие пејачи од српската естрада прифатиле финансиска помош од државата поради короната
фото: ана паунковиќ/дамир дервишагиќ/зорана јевтиќ/курир

На почетокот на пандемијата со коронавирусот, властите во Србија одлучија на малите и средните претпријатија да им уплатат трипати по 250 евра ( за април, мај и јуни) за може полесно да ја поднесат финасиската криза.

Таа привилегија ја искористија и многу познати пејачи, односно оние кои имаат регистрирано фирма на свое име, пишува курир.рс

На списокот на познати кои ја искористиле финансиката помош од државата се: Цеца Ражнатовиќ, Неда Украден, Владо Георгиев, Саша Поповиќ, „Гранд“, Лепа Брена, Ана Бекута, Николија Јовановиќ, Реља Поповиќ, Теодора Џехверовиќ, Стефан Ѓуришиќ Раста, Драган Којиќ Кеба.

фото: курир

Останати вести од Радио Милева