Радио Милева
малку познато

Овие две познати дами се во роднинска врска со Драган Бјелогрлиќ: Едната е пејачка, а другата е актерка (фото)

Овие две познати дами се во роднинска врска со Драган Бјелогрлиќ: Едната е пејачка, а другата е актерка (фото)
фото:фејсбук/драган бјелогрлиќ

Актерот Драган Бјелогрлиќ и е добро познат на Балканот. Во својата богата кариера одигра многубројни улоги, како на филм, така и во серии, но ретко зборува за својот приватен живот, а многумина не знаат дека има две познати братучетки.

Една од нив е пејачката Зорана Павиќ, која е ќерка на негова тетка, а за својот брат еднаш зборуваше во една емисија откри зошто никогаш не ја избрал за улога.

– Јас сум првенствено пејач и ако имаме нешто во оваа земја, тоа се актери. Да бидам искрена, некои работи што ги правев со емоционална поддршка на брат ми, се обидов да ги направам некако сама. Зборувам за монодрамата „Кога жената сака“, која тој ја објави, а јас ја направив во различен аранжман. Неверојатно е да ме вика како сестра да глумам покрај такви актери – изјави еднаш Зорана.

Уште една блиска роднина на популарниот актер е неговата колешка Марина Воденичар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Vodeničar (@marinavodenicar)

– Тие двајца ги поврзуваат роднини од Баранда, а за нивната врска речиси никогаш не зборуваат во јавноста. Она што е интересно е што Марина ја играше неговата сестра Смиља во серијата на Бјела „Сенки над Балканот“, а заедно работеа и на серијата „Вратиќе се роде“.

Освен во овие серии, Марина ја видовме и во сериите: „Дедиња“, „Синѓелиќи“, „Ургенти центар“, а најмногу се занимава со театар.

фото:фејсбук/драган бјелогрлиќ/инстаграм

Останати вести од Радио Милева