Радио Милева
не се знае која е подобра

Овие атрактивни убавици кои привлекуваат внимание со својот совршен изглед се жени на пејачи од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Овие атрактивни убавици кои привлекуваат внимание со својот совршен изглед се жени на пејачи од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Пејачите на „Ѕвездите на Гранд“ навистина имаат со што да се пофалат кога се во прашање нивните поубави половини.

Овие мажи од јавната сцена ги шетаат најголемите убавици на кои сите им завидуваат, а нивните профили на социјалните мрежи се преплавени со коментари за тоа колку фантастично изгледаат.

Фолк пејачот Дарко Филиповиќ кој не се појавува често во медиумите и својот приватен живот го чува од јавноста. Речиси десет години суперфиналистот на првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ е во брак со атрактивната Јасмина Филиповиќ. А да потсетиме дека Дарко и Јасмина во 2011 година ја добија и ќерката Настја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jasmina Filipovic (@jassfilipovic)

Пејачот Љуба Перучица и неговата сопруга, поранешната водителка Катарина Колозеус, се венчаа на крајот на 2019 година. А, Катарина важи за една од најпосакуваните жени на „Ѕвездите на  Гранд“, па во една прилика истакна и дека сака да ја гледа во провокативна облека.

“Не сум љубоморна кога носи кратко, многу ми се допаѓа кога изгледа „бомбастично“. Никогаш не сум и рекол да носи долго  здолништето, јас дури и велам да го направи пократко. А што се однесува до деколтето, не ми пречи кога е малку подлабоко, ми се допаѓа“, рече еднаш тој. Инаку, неодамна Катарина се појави и гола во спотот на нејзиниот сопруг.

Динча има две деца со сопругата Јелена, а луѓето често коментираат дека изгледа исто како тинејџерка. Милан Динчиќ и неговата избраничка Јелена Секуловиќ склучија граѓански брак во општина Звездара во 2018 година, а таа тогаш беше бремена.

Сопругата на Мирче, Ана се занимава со јавни работи, а кога луѓето ја видоа како водителка, многу им се допадна нејзиниот атрактивен изглед. Ана буквално изгледа како топ модел според нејзините следбеници на Инстаграм.

Пејачот од  „Ѕвездите Гранд“ Стеван Анѓелковиќ се ожени со својата долгогодишна девојка Наташа во 2018 година. Многумина тогаш коментираа дека таа изгледа одлично. На свадбата присуствуваа голем број естрадни ѕвезди, а кума на Стеван беше неговата најдобра пријателка и колешка Милица Тодоровиќ.

Пејачот Слободан Слоба Васиќ во 2021 година се ожени со Лела Карагиќ, која тогаш беше бремена. Беше и мисица, а Јелена со својата убавина и привлечна фигура освојува не само на модните писти, туку и на социјалните мрежи, каде што ја следат голем број луѓе.

По сето ова може да се заклучи дека кај пејачките на „Ѕвездите на  Гранд“ постои тренд според кој  покрај себе важно е да имаат убави жени.

Фото:Принтскрин/Инстагарм/Дамир Дервишагиќ

Останати вести од Радио Милева