Радио Милева
го сокри нејзиното постоење

Оваа жена е сестра на Катарина Радивојевиќ, таа е како нејзин клон, а Зоне Замфирова никогаш не ја спомнала (фото) 

Оваа жена е сестра на Катарина Радивојевиќ, таа е како нејзин клон, а Зоне Замфирова никогаш не ја спомнала (фото) 

Малкумина знаат дека актерката Катарина Радивојевиќ има сестра Јасна, која никогаш не ја гледаме со неа на настани.

Познатата актерка Катарина Радивојевиќ со години е на јавната сцена, а на само 13 години дебитираше во серијата „Полицајац са петловог брда“.

Улогата во филмот „Зона Замфирова“ и донесе огромна популарност, додека познато е дека Катарина доста дозирано споделува детали од приватниот живот. Убавата актерка има сестра со која, судејќи по фотографиите, изгледа неверојатно слично, а Јасна живее со сопругот во Лос Анџелес, каде работи во еден ресторан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jasna Bakic (@foodiejazz)

Да потсетиме дека Катарина неодамна се присети на нејзиното детство.

– Салаш е местото каде што пораснав меѓу Заечар и Неготин. Малку сум тажна поради тоа бидејќи веќе никој не е жив таму и никој не е таму. Салаш беше мало село, таму беше интересно бидејќи имавме кино и хотел. Таму ги гледав првите филмови – изјави Катарина Радивојевиќ.

Фото: Принтскрин/Иван Добричиќ

Останати вести од Радио Милева