Радио Милева
се повелкува

Оваа пејачка ќе ја замени Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“?

Оваа пејачка ќе ја замени Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“?

Ана Бекута се повлекува од јавност по смртта на нејзиниот партнер, политичарот Мрка Мркоњиќ.

Имено, пејачката со соопштение на социјалните мрежи откри дека се повелкува и ги откажа сите нејзини настапи, концерти, емисии во кои требаше да гостуваше.

Пејачката е дел од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ веднаш започнал да и бара замена на пејачката.

Како што пишува блиц.рс, тој имал идеја Мира Шкориќ да ја замени Бекута во музичкото шоу.

Инаку, Мира Шкориќ беше дел од тимот на Јелена Карлеуша кога беше во жирито и заедно ги подготвуваа кандидатите.

Продукцијата не се огласи по повод овие пишувања.

фото: З.К Муња/промо/инстаграм

Останати вести од Радио Милева