Живот и Стил

Оваа фризура е хит во 2021 година и можете да ја направите дома (видео)

Оваа фризура е хит во 2021 година и можете да ја направите дома (видео)

Повеќето од нас немаат време или волја да прават комплицирани фризури дома, но, за среќа, постои решение за оние кои сакаат модерна фризура што се прави брзо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claire Rose Cliteur (@clairerose)

Станува збор за т.н. плетенки меурчиња кои се голем хит оваа сезона.

Сè што ви треба е малку подолга коса и неколку стегачи за коса. Иако плетенките можеби изгледаат како да се навистина изработени професионално и како да се комплицирани за правење, ова е една од наједноставните фризури што можете да ги направите дома.

извор:кафепауза.мк

Останати вести од Живот и Стил