Вистаграм

Ова секс бомба родена е во Египет, има 2 милиони следбеници на Инстаграм и со својот изглед никој не остава рамнодушен

Ова секс бомба родена е во Египет, има 2 милиони следбеници на Инстаграм и со својот изглед никој не остава рамнодушен

Тара Емад (28) актерка и модел од Египет, а по потекло од Црна Гора не остава никој рамнодушен со својата убавина.

Таа е родена и работи во Египет, но многу е врзана за Црна Гора.

Тара одлично зборува црногорски бидејќи на нејзино инсистирање во нејзиниот дом се зборувало само црногорски јазик.

-Црна Гора за мене е втор дом, овде доаѓав како дете на 3, 4 месеци. Поголемиот дел од детството овде го поминав, изјави актерката за црногорска телевизија.

Во 2010 година таа ја доби титулата „Miss Teen Еgypt“. Освои и лента кралица на Африка. Се најде на билборди во Каиро и насловни страници на преку светски весници.

Ова успешна манекенка се занимава и со актерство.

На нејзиниот „Инстаграм“, ја следат 2,2 милиони следбеници, а добија многу лајкови и коментари кои најчесто и пишуваат дека е
преубава жена.

фото: инстаграм/