Радио Милева
Ракометна убавина

Ова се понежните половини на нашите ракометни јунаци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ова се понежните половини на нашите ракометни јунаци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Тие се македонските херои, нашите јунаци кои со лавовско срце и труд од петни жили, извојуваа победа над Словенија, вчеравечер ја победија и Црна Гора и сега имаат фантастичен почеток на Европското првенство,  во Хрватска.

Македонската репрезентација, предводена од селекторот Раул „Ел команданте“ Гонзалес, даде се од себе и нè направи горди Македонци.

Кога е спортот во прашање тие се даваат со целото свое срце, но така е и кога е приватниот живот во прашање. Македонските ракометари се посветени партнери, сопрузи и родители.

Кире Лазаров ја запознал својата сопруга Љубица кога имал само 17 години, а денес имаат две деца. Борко Ристовски неодамна ја побара раката на својата сакана Николина и ситно бројат до реализирањето во улогата на родители.

Филип Лазаров со сопругата Билјана има еден син, Филип Миркуловски со Благица е од тинејџерските денови и имаат две ќерки. Столе Стоилов е во врска со струмичанката Катерина.

Еве како изгледаат понежните половини на дел од македонските ракометари:

Кире Лазаров и Љубица

Филип Миркуловски и Благица

Филип Лазаров и Билјана

Борко Ристовски и Николина

Столе Стоилов и Катерина

Останати вести од Радио Милева