Вистаграм

Ова се петте најубави жени на светот кои имаат над 40 години

Ова се петте најубави жени на светот кои имаат над 40 години

Популарната клиника за нега на убавина „Glowday“ од Лондон ја претстави листата на најубави жени кои имаат над 40 години, а нив ги бирале жени кои се надвор од јавната сцена.

На листата се нашле популарни актерки, пејачки, манекенки и водителки и многу од нив во странските медиуми тврделе дека не правеле пластични операции на лицето, но колку е тоа точно и самите не сме сигурни.

На листата се нашле Сара Џесика Паркер, Најџела Лосон, Рис Видерспун, Кејт Мос, Тес Дејли, но да започнеме со одбројување и да видиме кои се петте најубави жени на светот.

5. Наоми Кемпбел

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr Naomi Campbell (@naomi)

4. Викторија Бекам

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)


3. Ким Кардашијан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)


2. Џенифер Анистон

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)


1. Џенифер Лопез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Извор:Точка.мк

Останати вести од Вистаграм