Љубов и Секс

Ова се новости од светот на возрасните кои сигурно ќе ви се допаднат на вас и на вашиот партнер!

Ова се новости од светот на возрасните кои сигурно ќе ви се допаднат на вас и на вашиот партнер!

За да може врската да функционира што е можно подобро на ова поле, важно е партнерите да бидат ангажирани и заинтересирани!

За многумина, сексот е основа за добра врска, додека за други тоа не значи многу. Без оглед на која од овие две страни сте, овие новини што можете да ги примените со вашиот партнер во спалната соба ќе ве воодушеват.

CBD лубриканти

Секоја жена што поминала или само поминува низ менопауза или неодамна се породила знае колку лубрикант може да биде неопходен за да биде сексот, не добар, но воопшто пријатен. Може да биде разликата помеѓу чудесен оргазам и неподнослива болка.

Нова генерација

Се разбира, лубрикантите не се ништо ново, но она што е ново се CBD лубрикантите. CBD, или канибидиол, е не-психоактивна супстанца присутна во канабисот, која се повеќе се користи како состојка во лубрикантите. Студиите покажаа дека ваквите лубриканти можат да го зголемат протокот на крв во гениталиите, што ја зголемува возбудата и чувството на задоволство.

Вибратори за клиторис

Жените кои ретко или никогаш не успеваат да постигнат оргазам може да бидат воодушевени од овој нов тренд. Благодарение на неговата посебна форма и новите технологии, клиторисниот вибратор им овозможува на жените да постигнат невидени задоволства.

Поголемо задоволство

Имено, според некои истражувања, дури 70 проценти од жените имаат потреба од стимулација на клиторисот за да доживеат оргазам воопшто, а понекогаш и добра стимулација на клиторисот е невозможна без искусна рака или добра секси играчка. Овој вид на вибратори стимулира 75 проценти поголема површина на клиторисот отколку обичните вибратори и жените можеа да си дозволат такво задоволство, па разговорите за секси играчки и клиторисот наскоро би можеле да престанат да бидат табу како порано.

Сексуален wellness

Веќе има многу апликации, кои од ден на ден стануваат сè попопуларни, а кои се насочени кон обезбедување обука за мастурбација, постигнување поголемо сексуално задоволство или се посветени на учење на таканаречениот „паметен“ секс.

Осветен секс

„Паметен“ секс или свесен секс е обид да се доживее сексуално задоволство што е можно посвесно и интензивно, а елементите што ќе му овозможат можат да бидат различни: од медитација, тантрички секс или комбинација од тантра и јога до добар, стар бавен секс

Техно секс

Ова секако е еден од најголемите трендови во сексот на кој сме сведоци. Додворување и забава во виртуелниот свет, како и сексуални роботи, ќе доживеат вистински бум во наредните месеци.

Таканаречената дигисексуалност им давала работни места и на производителите кои се фрлиле на создавање сексуални кукли-роботи, од кои многумина воопшто немаат човечка форма.

Контакт преку Интернет

Ова е токму она што возбудува некои, и се повеќе на луѓето не им е потребна интимност со човечко суштество за да доживеат сексуално задоволство. Тие можат да го доживеат во контакт преку Интернет или со помош на такви секси роботи или дури и со помош на VR порнографија, која исто така напредува сè поинтензивно.

Виртуелна варијанта

Порнографијата досега беше најпребарувана содржина во пребарувачите, па како да не очекувате дека станува збор за виртуелен секс со 3Д верзија на некој што е лудо привлечен за вас (секако, ако воопшто немате ништо против порнографијата). Во дигисексуалниот свет, „конзервираните“ парови, односно оние што се држат до традицијата и имаат сексуални односи меѓу себе, без трети лица или роботи, можеа да најдат нешто за себе.

CFNM секс

Новиот секс тренд “Clothed Female Naked Male” го обожаваат мажите, но станува сè попопуларен и кај жените. Тоа е тренд што лесно може да го практикуваат дури и најнеискусните и најсрамежливите кога станува збор за експериментирање во сексoт.

Вие и вашиот партнер

Иако оваа форма на секс е омилена кај свингерите, и покрај фактот што сите други форми на сексуална забава обично се практикуваат доста слободно на забавите на CFNM, од воајеризам до тројки до садомазохистички игри, само вие и вашиот партнер сте доволни за таков секс. Мажот е, се разбира, гол, а жената е облечена, и сè што ќе се случи и како да се продолжи е оставено на вашата фантазија.

извор: Попара.мк