Љубов и Секс

Ова се најчестите лаги кои жените им ги кажуваат на своите партнери во кревет…

Ова се најчестите лаги кои жените им ги кажуваат на своите партнери во кревет…

Овојпат ќе ви ги откриеме најчестите женски лаги кои што ги изговараат во текот на сексуалниот однос.

Експерт за секс Надиа Бокоди, споделила некои од најчестите лаги кои што жените ги изговараат пред мажите додека се во кревет.

„Никогаш не сум сретнала жена која не лаже. Тоа не значи дека жените не се способни да ја зборуваат вистината“ – вели Надиа во колумната за австралискиот портал „News“.

Ова се најголемите лаги кои жените ги изговараат во текот на сексуалниот однос:

Глумат оргазам

Надиа се пошегувала и рекла дека секоја жена треба да добие Оскар за своите веродостојни настапи затоа што се уште не сретнала маж кој што не бил убеден дека во текот на сексуалниот однос со жена таа доживеала оргазам.

Лажат во врска со величината на машкиот полов орган

Преувеличувањето на машката гордост е лага која што сигурно е стара колку и времето.

„Јас тоа вообичаено не го правам“

Постојат неколку варијации од оваа лага која што може да се препознаат, вклучувајќи ги и „ти си единствениот маж на кој што тоа сум му го дозволила“, „ова е првпат да имам секс за една вечер“ и „никогаш претходно не сум го правела ова“.

Користење секс играчки

Доколку сте одглумиле оргазам, можеби време е да појдете во вашата спална соба и да си се самозадоволите. „Само да ги измијам забите“, можеби ќе му кажете на партнерот додека тој заспива, но ќе правите нешто друго.

извор: супермен.точка.мк