Љубов и Секс

Ова се грешките кои ги правите додека партнерот ве задоволува

Ова се грешките кои ги правите додека партнерот ве задоволува

Нема жена која не сака орално задоволување од страна на својот партнер, а непишано правило е дека машко-женскиот сексуален однос функционира по принципот „давам за да добијам“ – задоволуваат за да бидат задоволени. Во моментите на опуштање во креветот, жените може премногу да се опуштат, заборавајќи на манирите, непријатни за посилниот пол.

Еве што никако НЕ смеете да правите додека партнерот ве задоволува:

Не го заробувајте под прекривачот

Помеѓу вашите нозе можеби не е се под конец, а ако е тоа така, размислете двапати пред да го пуштите да се поти во потполн мрак очајнички барајќи го вашиот клиторис.

Немојте премногу да мрдате

Нема ништо лошо во тоа што очигледно уживате во тоа што тој го прави, но внимателно… носните коски се прилично болни и незгодни, а кршењето сигурно ќе ви ја поквари вечерта.

Имајте самодоверба

Полесно е да се каже отколку да се направи, но верувајте – во моментот кога некој го има својот јазик во вас, веројатно не морате да се грижите дали му се допаѓате или не. Барем не во тој конкретен момент.

Не глумете оргазам

Ова не помага никому. Можеби партнерот навистина не успеал да ве возбуди, но немањето оргазам навистина нема да ве одведе никаде.

Немојте да го блокирате

Понекогаш е лесно да се занесете и да ја притиснете неговата глава цврсто накај себе, но тоа навистина треба да биде многу кратко. Иако тоа за него можеби и нема да е најлошата смрт, немојте да заборавате на една од основните потреби за живот која се однесува и на него – кислород.

Немојте да зјапате

Контактот со очите може да биде многу секси, но постои граница помеѓу длабок секси поглед и по малку чудно зјапање во него. Освен тоа, не заборавајте да трепнете. Барем тука и таму. Инаку целата ситуација навистина нема да биде пријатна.

Не ги заборавајте своите гради

Имате слободни раце! Наместо да го држите за главата и потенцијално да му ги блокирате дишните патишта, поиграјте се со тоа што ви е најблиску. Не срамете се да го допирате сопственото тело.

Не плашете се да давате упатства

По некој совет тука и таму никогаш на никој не направил ништо лошо. Освен ако партнерот не ви е нависитна чуден, ќе ве сака поради тоа, а така ќе му покажете дека навистина ви е важно да научи. Нема да го правите тоа доколку не сакате да го видите повторно, зарем не?

Немојте да испуштате гасови

Во ред, тоа е нешто што неможеме да го контролираме, но бидете фер. Освен ако не се изненадите самата себе, предупредете го да се тргне на време. Не мора да биде гласно за да се забележи, не заборавајте каде се наоѓа во тој момент. И вие не би сакале тој да ви направи такво нешто на вас, зарем не?

Извор: Сител.мк