Вистаграм

Ова се 5-те најпопуларни растенија на Инстаграм

Ова се 5-те најпопуларни растенија на Инстаграм
фото:инсатграм/принтскрин

Многумина од нас со нетрпение чекаат да помине зимата за да започнат разни активности поврзани со нашите растенија. Од пресадување, садење до купување нови – пролетта која сите со нетрпение ја очекуваме е идеална за тоа. Зимата понекогаш остава трага на нашите растенија, па наместо да растат, да цветаат и да напредуваат, тие стојат во нашите простории и чекаат подобри времиња со малку поприродна светлина. Овие растенија што ги гледаме на Инстаграм овие денови се дефинитивно меѓу најпопуларните, меѓу другото и поради нивната зимска цврстина.

1. Фикус

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joshua Henry (@206monstera)

2. Пилеа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yushan (@mypeacefulmoment)

3. Монтсера

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ocean (@arum_ocean)

4. Литопи или живи камења

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pilea Living (@pilea.living)

5. Бегонија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yushan (@mypeacefulmoment)

извор:кафепауза.мк