Живот и Стил

Ова парче облека дефинитивно доминира оваа есен

Ова парче облека дефинитивно доминира оваа есен

Белите кошули не смеат да недостасуваат во ниту една женска колекција.

Едноставноста се уште се смета за клучна за комплетна колекција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ALL IN WHITE (@allinwhiteistanbul)

Постојат многу начини да го носите ова класично парче, од оние најнеобичните, заедно со фармерки и патики, до класичните, со костуми или црно кожено здолниште и високи потпетици.

Белите кошули не смеат да недостасуваат во ниту една женска колекција.

Секоја сезона, дизајнерите се инспирирани од бели кошули, па ни подготвија новини и за есенската сезона.

извро: Попара.мк