Радио Милева

Ова никој не го очекуваше: Цеца влегува во реалното шоу „Задруга“?

Ова никој не го очекуваше: Цеца влегува во реалното шоу „Задруга“?

Реалното шоу „Задруга“ е едно од најпопуларните шоуа на овие простори, а моментално најактуелен е љубовниот триаголник Киа Коцкар, Слоба и Луна Џогани.

Киа за три дена ќе го прослави својот роденден во реалното шоу „Задруга“. Нејзините фанови веќе неколку недели се подготвуваат за нејзиниот роденден, па собираат пари за нејзиниот подарок.

Покрај тоа, фановите добија идеја да ја поканат фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ да влезе таа вечер во „Задруга“ и да отпее неколку нејзини песни.

Цеца се уште не се огласи дали ќе ја прифати поканата, но ако се одлучи да се појави во шоуто најсреќна ќе биде Киа.

фото:принскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева