Радио Милева
анегдота од пред 20 години

Ова на сте го знаеле: Еве како започнала кариерата на Сања Кужет, а за тоа е заслужен Огњен Амиџиќ

Ова на сте го знаеле: Еве како започнала кариерата на Сања Кужет, а за тоа е заслужен Огњен Амиџиќ

Сања Кужет важи за една од најубавите водителки, а сега во емисијата „Амиџи шоу“ откри дека случајно почнала да како водителка.

– Влијаев на Сања Кужет. Како? – праша Огњен Амиџиќ.

– Коцките малку се спојуваат и потоа се случува чудо, на телевизијата и треба чудо, тоа ми се случи кога за првпат зачекорив во вашето студио – рече Сања.

– Извинете, што зборувате – се замеша Воја Недељковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

– Во мојата утринска програма пред 20 години – додаде водителот.

– Кога за првпат влегов во вашето студио како гостин, сите улици беа поплавени, па малку задоцнивте на работа. Тогаш моите драги колеги само ја закачија бубачката и ми рекоа: „Можеш ли само да го замениш Огњен?“, јас велам: „Но, јас сум гостин“, ми велат: „Не е важно, само кажи нешто, се додека не успеа, сега ќе успее“. Така ми се случи чудо и ми бевте благодарни до крајот на животот, затоа што те спасив. Така започна мојата кариера – објасни Сања.

-Ми вели на секое снимање на „Ѕвезда Гранда“: „Фала Огњен“ – се насмевна Воја.

фото:инстаграм/сања кужет

Останати вести од Радио Милева