Радио Милева
ќерката ја надмина мајката

Ова малкумина го знаат: Мајката на сексапилната Сања Вучиќ од „Хурикејн“ беше исто така позната и атрактивна пејачка во 90-тите! (ФОТО)

Ова малкумина го знаат: Мајката на сексапилната Сања Вучиќ од „Хурикејн“ беше исто така позната и атрактивна пејачка во 90-тите! (ФОТО)

Пејачката и членка на популрното женско вокално трио„Хурикејн“, сексапилната  Сања Вучиќ на социјалната мрежа ТикТок сподели колаж од фотографии а кои е сликана како малечка со нејзината мајка.

Од нив пошироката јавност која малку беше запозната, откри  дека ни ејзината мајка беше исто така позната и атрактивна пејачка во 90-тите, а таа се вика Мевлида Вучиќ.

 

Не е тајна дека Сања постојано истакнува дека потекнува од музичко семејство и дека и нејзините родители се музичари. Тие се занимаваат со народна музика, па од нив таа го совладала фолк репертоарот.

Младата пејачка често знае да истакне дека нејзината мајка и е најголема поддршка во се’.

 

Во една прилика пак, Мевлида истакна дека е многу горда на својата ќерка:
„Колку што сум горда на моето дете, горда сум и на моите крушевчани, бидејќи видов колку ја поддржуваат“ – изјави Мевлида Вучиќ која во средината на 90-ите гдини од минатиот век го достигна зенитот на својата популарност, која сепак никогаш не ги надмина локалните рамки на регионот од кој потекнува.

За разлика од  неа, нејзината ќерка со „Хурикејн“ ја претставуваше Србија на „Евровизија, по што станаа мегапопуларни во земјите од целиот екс – ЈУ регион.

Фото: Инстаграм принтскрин/sanjalilwolf

 

Останати вести од Радио Милева