Радио Милева
заедно со мама

Ова и беше првиот телевизиски настап: Еве како изгледаше Марија Шерифовиќ во далечната 1998 година (видео)

Ова и беше првиот телевизиски настап: Еве како изгледаше Марија Шерифовиќ во далечната 1998 година (видео)

Марија Шерифовиќ со години ја воодушевува јавноста со своите вокални способности, но и со бројните хитови, меѓу кои и познатата „Молитва“ со која победи на Евровизија во 2007 година, но ретко кој го памети нејзиниот прв телевизиски настап.

Имено, Марија се појави во далечната 1998 година на ТВ Пинк во тогаш многу популарната емисија „Мјузик бокс“.

Шерифовиќ тогаш имала 13 години, а на сцената се појавила со нејзината мајка Верица, со која ја отпеала песната „Моје бубе“.

Еве како изгледаше нивниот заеднички настап:

фото:Инстаграм марија Шерифовиќ принтскрин

Останати вести од Радио Милева