Радио Милева
предрасуди

Ова е вистината за односот снаа и свекрва на естрадата : „Лепа Брена не ми е свекрва, туку мајка на Филип“ (фото)

Ова е вистината за односот снаа и свекрва на естрадата : „Лепа Брена не ми е свекрва, туку мајка на Филип“ (фото)

Иако постојат предрасуди дека снаите и свекрвата никогаш не можат да имаат добри односи, всушност во емисијата има многу примери кои покажуваат дека нема многу вистина во тоа.

Балканската дива Лепа Брена и Александра Пријовиќ се сакаат и почитуваат максимално. Често патуваат заедно како семејство, а Александра еднаш истакна дека Брена не и е свекрва, туку мајката на Филип, а првата сопруга на Боба Живојиновиќ, Зорица Накиќ.

– „Мојата свекрва е мајката на Филип, Зорица. Брена е прекрасна жена која се грижи за своето семејство и е многу добра личност“, изјави претходно Прија, нагласувајќи дека има прекрасен однос со Брена и Боба.

Имено, Цеца Ражнатовиќ и нејзината снаа Богдана имаат идеална врска, а пејачката често истакнува колку е среќна бидејќи нејзиниот наследник Вељко Ражнатовиќ покрај себе има прекрасна личност како нејзината снаа.

Во една од епизодите на документарниот серијал „Цеца шоу“ беше откриено каков однос има пејачката со снаата и дека ја смета за своја втора ќерка.

– Вака мојата снаа прави палачинки за мене и за неа. Сами сме, забава за девојки. Еве го доказот – рече Цеца и покажа како Богдана прави палачинки, а во описот на видеото напиша: – Имам уште една ќерка! Богдана моја… – напиша тогаш пејачката со емотикони од срца.

Гоца Божиновска уште од самиот почеток ја поддржуваше љубовта меѓу Бојана Родиќ и Мирко Шијан, а кога пристигнаа внуците, на среќата на Гоца и немаше крај.

Беспрекорен однос имаат и емотивната партнерка на Вујадин Савиќ, актерката Мирка Васиљевиќ и мајката на фудбалерот, водителката Марина Рајевиќ. Дека има голема почит меѓу Мирка и Марина говори и тоа што водителката често ја фали снаата на социјалните мрежи, а нејзините зборови „Додека во Србија има такви млади жени, сопруги, мајки, ќерки – има надеж!“, како што напиша таа претходно, а тоа е најдобар показател за тоа што мисли за мајката на нејзините внуци.

Фото: Принтскрин/Инстаграм /Снежана Крстиќ/ Милан Илиќ/Душан Миленковиќ

 

Останати вести од Радио Милева