Радио Милева
речиси половина век верност

Ова е сопругата на Жељко Самарџиќ со која се во брак цели 44 години: Вљубени до уши од првиот ден! (ФОТО)

Ова е сопругата на Жељко Самарџиќ со која се во брак цели 44 години: Вљубени до уши од првиот ден! (ФОТО)

Пејачот Жељко Самарџиќ ретко го истакнува својот приватен живот, а голема поддршка и љубов има од сопругата Маја со која објавува фотографии на социјалните мрежи.

Жељко има три ќерки со Маја, а за врската со сопругата во неколку наврати јавно зборуваше.

Сопругата на 65-годишниот пејач одлучила да живее позатскриено  од јавноста.
Вистината е дека тој ретко ја покажува, а кога ќе се појави со неа на Инстаграм секој пат ги воодушевува своите следбеници.

Жељко и Маја уживаат во бракот целии 44 години. Како што се повеќе се пишува за разводот и прељубата, нивната љубов секој ден е се посилна. Во една прилика и тој им призна на медиумите дека имало моменти кога не било лесно, но го надминале и тоа.

– Сè околу нас е резултат на нашата љубов, разбирање и почит, почнувајќи од првиот ден, кога како млади бевме вљубени до уши, гласно си кажавме „да“ – изјави Жељко во една прилика.

Фото: Инстаграм принтскрин/zeljko_samardzic

Останати вести од Радио Милева