Радио Милева
Гордост на пејачката

Ова е синот на Индира Радиќ – сите го паметиме како тинејџер, а вака изгледа денес (фото)

Ова е синот на Индира Радиќ – сите го паметиме како тинејџер, а вака изгледа денес (фото)

Индира Радиќ никогаш не сакала да зборува за својот приватен живот, а особено за семејството, а ретко кој знае дека има триесет и двегодишен син, кој на изненадување на многумина вчера се појавил со пејачката на настан.

Синот го крстила Северин, а јавноста нема информации за неговиот татко, освен дека се развел од Индира. Нејзиниот тогашен сопруг во еден момент, без знаење на пејачката, го однел Северин од Белград во Босна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by INDIRA RADIC (@indiraradicofficial)

Индира морала да побара помош од судот за да си го врати синот, што по многу труд и успеала. Оттогаш живее со мајка си, но никогаш јавно не се разоткри. Имавме можност да го видиме само понекогаш на заедничка фотографија, а кога се појавил синоќа многумина ја забележале сличноста со неговата мајка.

Познато е дека Северин својот талент го наследил од мајка си, а и тој влегол во уметничките води.

Имено, тој е автор на сите песни од еден од албумите на Индира наречен „Никој не е совршен“. Во 2021 година се оженил со убавата Русинка Елина, а на крајот на 2017 година Индира ја сподели среќната вест:

– Станав баба на прекрасно момче по име Мајкл. Нека ни е жив и здрав и нека има деца, бидејќи децата се најголемото богатство на светот – изјави тогаш Индира. Северин и Елина се запознале на море во Турција, но останале во контакт и по одморот.

Фото: Принтскрин/Антонио Ахелл/ Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева