Радио Милева
Во ист стајлинг

Ова е синот матурант на водителот Војо Медељковиќ кој ги изнанади сите на прославата (фото)

Ова е синот матурант на водителот Војо Медељковиќ кој ги изнанади сите на прославата (фото)

Учебната година заврши, а меѓу многуте матуранти се најде и синот на Војо Недељковиќ. Ѓорѓе Недељковиќ, кој познатиот водител го доби со трансфузиологот Маја, неодамна со своите врсници и пријатели од одделението го прослави дипломирањето во хотел во Белград, а случајно беше поканет и Воја.

Имал посебна задача, па патем ја искористил приликата да се инфилтрира меѓу матурантите и да се фотографира со својот наследник кој најверојатно ќе ги продолжи студиите во странство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vojevanje (@voja.nedeljkovic)

Сите зачудено гледале како татко и син заедно ја слават матурата во иста гардероба, но водителот тоа кратко го објасни под сликата на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vojevanje (@voja.nedeljkovic)

– Во далечната 1991 година почнав да ја водам програмата на матурските вечери во хотелот Хајат. Не бев ангажиран неколку години, но се на се, испратив во нов живот околу 25 генерации матуранти. На синоќешниот бал беше и мојот син, матурант. Како и другите деца сакав да му се радуваат на животот, да стекнуваат знаења и вештини, да ги прати среќа и да останат деца во душата и кога ќе имааат седа коса на главата. Со среќа синко! – рече Воја.

Останати вести од Радио Милева