Радио Милева

„Ова е еден од најтешките моменти во мојот живот“: Едита ги напушти „Министерки“!

„Ова е еден од најтешките моменти во мојот живот“: Едита ги напушти „Министерки“!

Пејчката Едита Арадиновиќ ја напушти групата „Министерки“ и тоа го откри во порака на Инстаграм преку која се збогуваше со фановите.

Изминатите неколку месеци се шушкаше, а сега е потврдено дека Едита Арадиновиќ го ги напушта „Министерки“.

Таа во пораката која ја објави објаснува дека ова е еден од најтешките моменти во животот, но најави враќање на сцената и вети дека ќе биде креативна како никогаш досега.

A post shared by EDITA (@editaaradinovic) on

Останати вести од Радио Милева