Радио Милева
приватен живот

Ова е братот на Јована Јеремиќ, кој излегол од семејниот дом и никогаш не се вратил (фото)

Ова е братот на Јована Јеремиќ, кој излегол од семејниот дом и никогаш не се вратил (фото)

Иако сите мислат дека знаат апсолутно сè за Јована Јеремиќ, познатата водителка никогаш во јавноста не открила одредени детали од својот приватен живот.

Познатата водителка има постар брат и сестра, за кои до сега никогаш јавно не проговорила.

– Јована не е сама, има постар брат и сестра, која не се омажила, има околу четириесет години. Има стан во Белград, дипломирала економија. Но, Јована е поубава од неа. Братот на Јована, Пеѓа, го напуштил Љиг пред десет години и повеќе не се вратил, бидејќи неговите родители имале смртоносна пресметка со него. Некои семејни проблеми.

Нејзините биле угостители, татко и се вика Мија. Го воделе ресторанот „Два брата“ на Ибарска магистрала, но бил затворен пред пет години, кога се пензионирале. Тие не се лоши луѓе, тие се вредни, малку чудни. Открила соседка за тамошните локални медиуми.

Јована во неколку наврати зборуваше за своите родители, а истакна колку им е благодарна за сето она што го постигнала во животот, но никогаш не зборува за својот брат и сестра.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Ј.Јеремиќ/Предраг Јеремиќ

Останати вести од Радио Милева