Радио Милева

Ова е братот на Ирена Спировска кој ретко го покажува во јавност (фото)

Ова е братот на Ирена Спировска кој ретко го покажува во јавност (фото)
фото: Инстаграм/иренаспировска

Водителката Ирена Спировска ужива во своите професионални ангажмани и активности, а кога ќе се исклучат камерите таа ужива во својот приватен живот, во незимерната љубов на семејството, момчето, пријателите, колегите….

Кога станува збор за нејзината приватност, таа е помалку резервирана, па јавно не ги открива сите детали.

Ирена моментално ужива во љубовната врска со нејзиниот партнер, а секој момент го користат заедно за да уживаат во некои заеднички активности, планинарења, појавување на заеднички настани.

фото: Инстаграм/иренаспировска

Добро познато е дека Спировска обожава да планинари и тоа е едно од омилените хобиња, па така на нејзиниот „Инстаграм“ може да се видат фотографии од преубавите планински предели.

фото: инстаграм/иренаспировска

Водителката ретко на социјалните мрежи споделува фотографии од своето семејство, но овојпат направи исклучок и на „стори“ фотографија со братот Борче.

„Братска – сестринска љубов“ напиша таа како објаснување.

фото: инстаграм/иренаспировска

фото: инстаграм/иренаспировска

Инаку, ова  е сестрата на Ирена, Јелена за која многумина тврдат дека премногу си личат.

фото: инстаграм

Потсетуваме, Спировска на 10 години остана без својата мајка која почина од тешката болест.

Останати вести од Радио Милева