Радио Милева
љубовни сеќавања

Ова е бившото момче на Рада Манојловиќ: Нивната врска ја чуваа во тајност, а по раскинувањето тој ја „смува“ оваа убивица која му роди ќерка (фото)

Ова е бившото момче на Рада Манојловиќ: Нивната врска ја чуваа во тајност, а по раскинувањето тој ја „смува“ оваа убивица која му роди ќерка (фото)

Уште од самиот почеток на нејзината кариера, Радмила Рада Манојловиќ беше интересна за јавноста и медиумите, а тоа не се менува и ден денес.

Имено,  уште кога беше во врска со Милан Станковиќ, тие беа еден од најинтересните парови, па често се пишуваше за нив.

По раскинувањето со Станковиќ, Рада започна врска со кошаркарскиот агент Момир Гајиќ.

На почетокот својата врска ја чуваа во тајност, но кога Момир започна да се појавува на настапи на Рада тогаш и беше јасно дека се заедно.

Имено, нивната врска беше следена со разни шпекулации, а раскинаа по 3 години.

По една година од раскинувањето на пејачката и кошаркарскиот аген, Момир објави фотографија со новата девојка и напиша дека ја побарал за сопруга.

По Момир, Радмила започна врска со Харис Берковиќ, додека пак нејзиниот партнер, кошаркарскиот агент започна врска со анонимна бринета Невена Нинковиќ на која му роди ќерка.

Според објавите на Инстаграм, Гајиќ се уште живее во Америка и се занимава со кошарка.

фото: рас/рас србија/ фејсбук/ невена гајиќ

 

 

 

 

Останати вести од Радио Милева